Využití Imoove v medicíně

Aplikace Imoove Med 2

 

 

 

 

 

 

 

Reprodukce přirozených pohybů těla. Imoove nabízí jemné cvičení, které lze adaptovat pro každého pacienta zvlášť k dosažení požadovaných cílů, například obnovení mobility kloubů, svalů, nebo celkového zdravotního stavu. Imoove je neurofunkční a motorizovaný, počítačem řízený rehabilitační prostředek, který vám může pomoc uspokojit potřeby vašich pacientů.

Imoove® je zařízení se širokým spektrem aplikací pro funkční rehabilitaci a medicínu. Imoove představuje významný pokrok v oblasti rehabilitace. Ve spojení  s vašimi zkušenostmi vám imoove umožní léčit velký počet osteomuskulárních patologií.

●  Pooperační péče a rehabilitace

●  Poúrazová péče a rehabilitace

●  Sportovní medicína

●  Dětská rehabilitační centra

●  Lázeňská centra (pohyb i kardio)

Obnovení přirozených spirálovitých pohybů těla prostřednictvím dynamické osteomuskulární rehabilitace.

Nová forma pohybu pro všechny aplikace fyzikální medicíny. V oblasti rehabilitace se dnes hledají inovativní a vysoce výkonné nástroje poskytující skutečnou přidanou hodnotu, dobře přizpůsobené potřebám pacientů a patologiím, které mají být léčeny v rámci náročné profesionální činnosti. Technologie Imoove svou koncepcí a provedením tyto požadavky předčí. Je to výjimečný a jediný nástroj svého druhu, založený na použití, řízení, rehabilitace a optimalizace přirozených spirálovitých pohybů těla. Tento základní princip znamená významný vývoj
v přístupu a provádění funkční rehabilitace. Inovativní prevence a rehabilitace. Pestrá, zábava a rytmus ve třech rovinách prostoru. Imoove umožňuje asistovanou manuální mobilizaci po celé délce páteře, kloubů a svalových skupin.

Aplikace Imoove Med

 

 

 

 

 

 

 

 

Revitalizace,obnovení fyzické kondice a motoriky

Revitalizační cvičení na přístroji Imoove jsou navržena na potlačování projevů stáří vedením uživatelů k udržování postavy cílenými a řízenými pohyby. Tělo je viditelně tonizované,získá rovnováhu a pohyblivost už po několika cvičeních. Technologie Imoove je variabilní pro spektrum potřeb

Aplikace Imoove Med 2

 

 

 

 

 

 

 

Lidské bytosti se pohybují, proto je pro každého z nás pohyb důležitý. Porucha pohybových schopností je primární indikací pro terapii. Pozitivní vliv na pohybový systém člověka je proto důležitou součástí zdraví. Samotný pohyb je nedomyslitelným výchozím bodem v procesu zlepšení lidského zdraví. Přiměřené a rozumné cvičeni je důležitým prvkem preventivní a léčebné péče.Motivací odborníků ze společnosti Imoove je nadšený zájem, při své práci vycházejí z fyzioterapie, osteopatie, Fitness & Wellness. Vyvinuli systém IMOOVE pro odborníky v oblasti pohyblivosti.IMOOVE je systém pro léčbu onemocnění pohybového ústrojí a pro zlepšení kvality života. Forma léčby pomocí elisférického pohybu hraje důležitou roli při mnoha problémech s postojem a pohybovým ústrojím.

Stoj-sed-leh-klek

 

Imoove je přístroj, který byl navržen a certifikovaný na funkční rehabilitaci a mobilizace těla široké škály pacientů bez rozdílů věku, výšky a váhy. Na přístroji Imoove může pacient stát, sedět, klečet a i ležet. Jednotlivé protokoly pak mimo dalších vlastností využívají specifického pohybu platformy, který nazýváme elisferický. Platforma se pohybuje ve spirále, která má navíc předo-zadní pohyb a odlišnou lateralitu pohybu přední strany oproti zadní. Tyto a mnohé další vlastnosti pak může terapeut, nebo lékař používat nejen k protokolům pohybové reedukace, ale i k mobilizacím a dynamickým stabilizacím celého těla. Imoove je přístroj, který terapeutovy usnadní jeho práci s pacientem a pomůže mu k dosažení stanoveného cíle rychleji a efektivněji.   Přístroj má navíc integrovaný kontrolní test rovnováhy a koordinace, pomocí kterého může lékař během jedné minuty ověřit to jestli pacient využívá obě končetiny rovnoměrně k opoře, ale zároveň i to jak reaguje na nerovnovážný stav horní polovina trupu, tedy jak koordinuje pacient pohyby celého těla v nerovnovážném stavu. Test je jednoduchý, ale přesný. Je vstupem do dalších protokolů Imoove.

Přednosti systému Imoove:

 1. Na přístroji může pacient stát, sedět, klečet i ležet
 2. Přístroj má nosnost větší než 200Kg
 3. Přístroj má k dispozici závěsný systém pro nestabilní pacienty
 4. Protokoly pro rehabilitaci pacientů ortopedie, neurologie, sportovní medicíny.
 5. Přístroj můžou používat malý i velcí pacienti (nastavitelný displej) bez rozdílu váhy.
 6. Má funkci snadného nástupu, kdy se plošina sníží na 27cm
 7. Dá se dálkově ovládat pomocí iPod
 8. Má integrovanou posturální analýzu s možností tisku protokolu
 9. Má integrované protokoly funkční rehabilitace
 10. Plošina se pohybuje pomocí 3D elisferického pohybu.

Všechny přednosti si můžete stáhnout zde:

Imoove 600 MedicalMožnosti terapie s ImooveUživatelský Displej Imoove 600 Medical
displej-9-image-IM600
 • Imoove 600 Medical

Zařízení IMOOVE je založeno na elisférickém pohybu, což je exkluzivní patent společnosti Allcare Innovations. Umožňuje uvést celé tělo do trojrozměrného, spirálovitého a nelineárního pohybu, který je původním pohybem obratlů. Počínaje vyhodnocujícími programy až po obnovení vyváženosti celého těla vám zařízení IMOOVE umožní optimalizovat propriorecepci, svalový tonus a koordinaci – vše současně. Toto moderní zařízení, které se vejde do prostoru 4 m2, trénuje celé tělo kolem jeho os prostřednictvím muskuloposturálního tréninku. Metoda Fitness Therapy a postupy vyvinuté odborníky společnosti Allcare Innovations přinášejí mimořádné výsledky v několika oblastech využití: fyzioterapie a rehabilitace, ortopedie, prevence pádů, sport, Fitness & Wellness. Zařízení IMOOVE navrací tělu POZITIVNÍ AGING a KRÁSNÝ POSTOJ.

Výhodou přístroje Imoove 600 Medical je především jeho všestranost. D9ky uživatelskému displeji a rozšířenému software vám přístroj umožní nejen rehabilitační a léčebné procedury v nejširším možném rozsahu, ale i kompletní sportovní přípravu díky sportovnímu meny včetně programů pro specifického sporty jakými jsou golf, tenis, fotbal, atletika, motor sport, moto sport, jízda na koni, hokej, krasobruslení a mnoho dalších!

Test Dynamické Evaluace. Exkluzivně ve všech modelech Imoove! 
ento unikátní test umožňuje lékaři, fyzioterapeutovi, trenérovi, nebo uživateli samotnému získat informace o stabilitě a koordinaci. Tato data získává přístroj Imoove díky inegrovaným aktivním čidlům, které zaznamenávají reakce těla na zněmu pohybu. V přehledných grafek je pak kromě výsledné průměrné hodnoty stability zaznamenána i časová křivka reakcí a silové pole které znázorňuje jakou intenzitou se uživatel se změnami vyrovnává.Výsledky testu lze přímo vytisknout z přístroje pomocí wifi připojení, nebo ulořit ve formátu pdf pro další analýzu zlepšování kondice po cvičení na přístroji Imoove
results_2014-11-22_18h14_1_7MyCoach ovladani

Video Imoove 600 MedicalPříklady možností využití Imoove ve fyzio medicíně
Rehabilitace a manipulace kolenCentrum sportovní medicíny
Imoove StrečingPohyb
Rehabilitace - Bolesti zadImoove pro seniory
Imoove 600 MedicalRehabilitace kyčlí Imoove Charlotte Gavoty
Imoove a mobilizační cvičení seniorů

„Hluboký stabilizační systém trupu a páteře“ 

jsou svaly, které se podílejí na udržení trupu vůči gravitační síle Země ve vzpřímeném postavení a během všech aktivit při chůzi, běhu, stoji a sedu. Funkcí Hlubokého stabilizačního systému je přesném postavení hlavy, páteře a jejích kloubů a pánve vůči sobě. Koordinace těchto svalů umožňuje přesné nastavení a optimální tlak v kloubech mezi lebkou a prvními obratli, v průběhu páteře je tlak optimalizován ve skloubeních žeber vůči páteři, jednotlivých obratlů nad sebou v meziobratlových ploténkách, dále je koordinací svalů optimalizován tlak a postavení přechodu páteře a pánve a lopat kostí kyčelních vůči kosti křížové a kostrči.

Aktivace svalů Hlubokého stabilizačního systému je automatická, a tím plní ochrannou funkci proti zátěži na strukturu trupu a páteře. Pokud dojde k poruše souhry těchto svalů, dojde ke svalové dysbalanci a následně k vertrogenním potížím (bolesti zad, výhřez meziobratlové ploténky, blokády jednotlivých úseků páteře …). Pokud jsou svaly Hlubokého stabilizačního systému dysfunkhuman-body_jpg_WEBční, funkci za ně přeberou svaly povrchové, které nedokáží přesné nastavení v jednotlivých kloubech páteře, vzniká zde svalové napětí, bolesti a blokády. Čím více práce přebírají povrchové dlouhé polysegmentální svaly, tím více ztrácí funkčnost hluboké svaly a vzniká tak začarovaný kruh.

Svaly „Hlubokého stabilizačního systému trupu a páteře“

 • příčný sval břišní (musculus transversus abdominis)
 • krátké svaly v nejhlubší vrstvě podél páteře (musculi multifidi)
 • svaly pánevního dna (diaphragma pelvis)
 • bránice (diahragma)

K nejefektivnějšímu zapojení těchto svalů dochází tehdy, když se pánev spolu s páteří nachází v neutrální poloze (ani podsazená, ani vysazená) a všechny svaly jsou zapojeny koordinovaně (současně) přibližně silou 30% jejich maximální možné kontrakce. Správná aktivace Hlubokého stabilizačního systému je důležitá během všech každodenních aktivit ať v sedavém zaměstnání, tak při náročném sportovním výkonu.

Aktivace hlubokého stabilizačního systému pomocí systému Imoove 

Imoove je prvním zařízením, které dokáže pracovat s celým tělem a stimulovat tak více než 95% svalové hmoty najednou. Počínaje vyhodnocovacími programy až k celkovému znovunabytí rovnováhy těla dokáže Imoove optimalizovat propriocepci, svalový obal a pohybovou koordinaci, a to vše na pouhých 4 m2. Exkluzivní patent systému Allcare, elisférický pohyb, je kombinací více eliptických drah v části velké koule. Elisférický pohyb, odvozený od pozorování vzájemných pohybů obratlů, trojrozměrně ve spirálovitém a nelineárním pohybu znovu uvádí do pohybu svalové řetězce a klouby v celém těle. Různá nastavení vyvolávají proměnlivé elisférické pohyby související s proměnlivou polohou chodidel na desce.

Graf stabilizacni system podil svalu

Test DLC Imoove

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Test Imoove D.L.C. umožňuje lékařům a fyzioterapeutům analyzovat stav pacientovo hlubokého stabilizačního systému, nalézt odchylky v postoji, rovnováce. Tyto informace mohou bý velice přínosné v době poúrazové rekonvalescence, ale i ve speciální příspravě vrcholových sportůvců s nevyrovnanou zátěží na tělo při vrcholovém výkonu. Graf nám vyjadřuje naměřené hodnoty koortdinace a rovnováhy spolu se znázorněním podílů hlubokého a periferního svalstva při udržení rovnováhy při cvičení na Imoove přístroji,

 

Br_Imoove_A4_CZ_WEB_Str_15-800pix-TEHULE